05-08-2021

Квіти подобаються всім, з цим важко сперечатися. Дослідження психологів з університету Нью-Джерсі довело, що присутність квітів в нашому житті здатне значно поліпшити емоційне здоров’я, і ​​ефект цей набагато сильніше, ніж ми можемо припустити. Неважливо, чи йде мова про букет, отриманому в подарунок, про рослини в горщиках, розставлених на підвіконні, або про клумбі в саду, все одно вони будуть чинити на нас позитивний вплив.

Це властивість квітів було помічено людьми ще в глибоку давнину. Існував навіть метод лікування, коли хворого обсипали квітами. Вважалося, що це допоможе йому швидше видужати.
Правда, не всі квіти діють на нас однаково. Недарма ж ми віддаємо перевагу одним сортам, і не дуже полюбляємо інші. Рослини можуть бути наділені різними властивостями, і їх вплив буде залежати не тільки від виду, але і від кольору, аромату і т.п. Чим прикрасити свій будинок, що подарувати близьким, щоб їх порадувати? Давайте розбиратися.

Як на нас впливає запах букета?

Давно доведено, що запахи, які ми відчуваємо, впливають не тільки на наш настрій, але і на фізичний стан організму. Цій властивості присвячено цілий напрям в медицині – ароматерапія. Фітонциди, які виділяють частину рослин, здатні очистити повітря від хвороботворних бактерій, а ряд заходів здатний поліпшити роботу окремих систем і всього організму в цілому.

  • Ромашка – її аромат позитивно впливає на стан нервової системи, заспокоює, допомагає боротися з безсонням, приводить в норму тиск.
  • Роза – створює в приміщенні атмосферу умиротворення, позбавляє від запаморочення і головного болю, сприяє розвитку креативних здібностей.
  • Тюльпани – їх запах покращує настрій, підвищує життєвий тонус.
  • Лілії – легкий аромат деяких сортів може допомогти позбутися від тривог і освіжити думки. Але з ліліями потрібно бути обережними, так як різновиду з сильним запахом можуть викликати головний біль, якщо поставити великий букет в маленькому непровітрюваному приміщенні.
  • Півонії – покращують сон, знижують рівень тривожності.
  • Орхідеї – освіжають і додають сили.
  • М’ята – знімає втому і напругу.
  • Іриси – їх аромат називають любовним, вважається, що запах ірисів благотворно впливає на відносини пари.

Чи впливає на настрій колір букета?

Виявляється, не тільки запах може змінити психологічний стан. Колір, що переважає в композиції, теж має значення. Помічено, що червоні букети мають сильну енергетику. Вони стимулюють викид гормонів, покращують фізичну активність і загальний тонус. Так що червоні троянди здатні забезпечити нас зарядом бадьорості на цілий день.

Жовті квіти зміцнюють імунітет, покращують психологічний настрой, змушують нас мислити позитивно. Білі – зміцнюють тіло і розум, сині – освіжають і знижують рівень агресії, а зелені женуть геть поганий настрій, заспокоюють, допомагають сконцентруватися.

Як діють на людину домашні рослини?

Більшість людей має вдома хоча б кілька кімнатних квітів у вазонах, а деякі перетворюють квартиру в ціле подобу оранжереї. Справа тут не тільки в естетичному аспекті. Домашні рослини несуть і практичну користь.
Для одних догляд за рослинами стає хобі, яке дозволяє розслабитися і відпочити від проблем і повсякденної рутини. Інші возяться з ними заради того, щоб надати приміщенню ще більше затишку. Треті прагнуть поліпшити мікроклімат.

Чому варто вирощувати квіти будинку?

Наявність кімнатних рослин благотворно позначається на якості повітря в квартирі. Сучасне житло заповнене речами з синтетичних матеріалів і пластика, меблями з ДСП. Вони виділяють в повітря хімічні речовини, які шкодять нашому здоров’ю. Квіти мають здатність поглинати ці небезпечні частинки, очищати повітря, насичувати його киснем. Ось чому в сучасному мегаполісі вирощувати їх не просто бажано, а необхідно.

Відмінними очисниками повітря можуть служити фікуси, папороті, кімнатні різновиди пальм. Кактуси відомі своєю здатністю поглинати іонізуюче випромінювання, тому їх часто ставлять біля комп’ютера і телевізора. Хлорофітум знищує бактерії і дезінфікує повітря. Квіти також сприяють підтримці оптимальної вологості в приміщенні, що особливо важливо взимку, коли через опалення повітря може стати пересушеним.

Чи можуть кімнатні квіти поліпшити стан здоров’я?

Багато рослин здатні надавати оздоровлюючий ефект на організм. Мова йде не про лікарські рослини, з яких готують всілякі відвари і настої, а про звичайні добре знайомих нам кольорах в горщиках.
Герань добре ставити в спальні, оскільки її аромат допомагає впоратися зі стресом і безсонням. Фітонциди герані також надають дезінфікуючий ефект і допомагають швидше впоратися з простудними захворюваннями і ангіною. Лимон активізує розумові процеси, покращує мозковий кровообіг. Добре знайома всім монстера сприяє правильному травленню.

Рослини можуть стати для нас і справжніми психотерапевтами. Фіалка допомагає впоратися з бурхливими емоціями і запобігти нервовий зрив. Драцена позбавляє від депресивного настрою. Бегонія знижує рівень агресії, зменшує ймовірність конфліктів. Папороть допомагає налагодити взаєморозуміння між членами сім’ї з різними типами темпераменту.
Квіти несуть в наше життя радість і гармонію, змушують відкинути сумні думки. Букет, подарований близькій людині, перетворює звичайний день в свято, наповнене щастям. Кімнатні рослини наповнюють будинок теплом і затишком. Оточіть себе квітами, і ви помітите, що все навколо стало змінюватися на краще.